EKSKLUZIVE: Chelsea zgjedh zëvendësuesin e Conte

Chelsea ka zgjedhur trajnerin e Napolit Maurizio Sarri si trashëgimtarin ideal të Antonio Conte dhe janë të gatshëm të paguajnë klauzolën e lirimit prej 8 milion euro, është raportuar.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Roman Abramovich është tifoz i stilit të futbollit të Sarrit në Stadio San Paolo.

Napoli është në krye të tabelës së Serie A pasi ka 18 fitore, tre barazime dhe vetëm një humbje këtë sezon.

Qasja spektakolare e Sarrit është lavdëruar hapur nga menaxheri i Manchester City, Pep Guardiola, i cili e quajti Napoli një nga ekipet më të mira në Evropë.

Pavarësisht protestave të Conte se ai ende ka 18 muaj në kontratën e tij, shumë besojnë se ky është sezoni i tij i fundit në Stamford Bridge.

Sarri do të ishte një zëvendësues i mirëpritur për disa arsye, duke përfshirë edhe refuzimin e tij famëkeq për të kërkuar transferime të reja, duke këmbëngulur se është puna e tij për të punuar me përmirësimin e lojtarëve që i janë dhënë.

Ka një klauzolë lirimi në kontratën e Sarri me Napoli, duke lejuar çdo klub të blejë atë për 8 milion € deri më 31 maj.

Boom i Merkatos , Roma godet tek Ylli i Real Madrid !

Mateo Kovacic mbeti pjesë e skuadrës spanjolle Real Madrid gjatë afatit kalimtar të janarit. /strong> Për mesfushorin kroat kishte shumë interesime nga skuadrat e mëdha evropiane por Reali nuk gjeti dot zëvendësim të tij.Kjo ka bërë që reprezentuesi kroat të mendojë largimin nga Madridi gjatë afatit kalimtar të verës.Calciomercato shkruan se drejtori sportiv i Romës, Monchi është duke punuar për transferimin e Kovacicit në Romë.
img class=”alignnone wp-image-1053 size-full” src=”http://trendseter.net/wp-content/uploads/2018/02/1.jpg” alt=”” width=”1199″ height=”800″
Roma po mendon të dërgojë një ofertë rreth 35 milionë euro për ta bindur Realin që ta lë të lire Kovacicin.Në garë për lojtarin janë edhe skuadrat tjera italiane si Inter, Milan dhe Juventus.24-vjeçari u kërkua edhe nga skuadrat angleze si Liverpool, Manchester United dhe Arsenal.
Kovacic në rast se pranon të transferohet te Roma atëherë për të do të ishte një rikthim në kampionatin Italian ku më parë ka luajtur për Interin.